Ubytování ve Špindlu za příznivé ceny


Naplánovali jsme pro vás 2 nejlepší výlety na běžkách v okolí Špindlerova Mlýna

16.12.2016 08:48

Naplánovali jsme pro vás 2 nejlepší výlety na běžkách v okolí Špindlerova Mlýna

Ve Špindlerově Mlýně si nejenom zalyžujete, je tu přímo ráj běžkařů! Kolem Pensionu Fortuna probíhá běžkařská trasa, která se po pár metrech napojuje u skiareálu Svatý Petr na Krkonošskou magistrálu, vyhlášenou trasu měřící 80 km. Magistrála spojuje největší lyžařská střediska v Krkonoších - začíná v Harrachově, vede přes Horní Mísečky, Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou, kolem Jánských Lázní do Horního Maršova a končí v Žacléři. Každý běžkař tu bude jako doma.

Ze Špindlerova Mlýna můžete na běžkách vyrazit na všechny světové strany. Vytipovali jsme pro vás 2 parádní běžkařské trasy - jednu, kterou zvládnete i s dětmi a druhou pro udržení kondičky.

Trasa vhodná i pro děti - Malý Labský vodopád

Běžkařská trasa, kterou zvládnete i s dětmi

Vyrážíme z centra Špindlerova Mlýna. Běžkařská trasa začíná u Bílého mostu. Pokračujeme kolem městského parku podél Labe (proti proudu) až k lanovce na Medvědín. Jedeme dál ve stopě podél řeky. Kousek před rozcestím míjíme prvorepublikový bunkr. Neodbočujeme, běžíme stále rovně. Projíždíme krásnou přírodou, na jedné straně les, na druhé Labe.

Cestou přejedeme řeku Labe a ocitneme se na druhém břehu. Pár set metrů na to přejedeme přes Dvorský potok, který se vlévá do Labe. Za chvíli jsme u cíle - u Malého Labského vodopádu. Je zhruba 5 m vysoký a velmi dobře viditelný. Stejnou cestou se vracíme zpět.

  • Obtížnost trasy: Nenáročná, bez kopců. Zvládnou ji i děti.
  • Délka trasy: 5 km (tam), celkem 10 km

Okruh 18 km po Krkonošské magistrále

Tentokrát zvolíme o něco delší, ale o to krásnější trasu. Většinu času pojedeme po Krkonošské magistrále. Vyrážíme rovnou od Pensionu Fortuna. Před skiareálem Svatý Petr se napojíme na Krkonošskou magistrálu. Po pár set metrech musíme dávat velký pozor - v Bedřichově totiž budeme přejíždět dvě sjezdovky. Dále běžíme kolem areálu Hromovka a po několika kilometrech doběhneme na rozcestí Krásná Pláň. Pokračujeme dál po Krkonošské magistrále na rozcestí U srubu, kde se vydáme po zelené směrem k hornímu stanovišti vleku Svatý Petr - hřiště.

Projedeme kolem, držíme se stále na zelené a dojedeme opět na rozcestí Krásná Pláň. Tady se vydáme stejnou cestou zpátky, tedy po Krkonošské magistrále.

  • Obtížnost trasy: pro běžkaře s dobrou kondičkou
  • Délka okruhu: 18 km
Buďte v kondici - okruh 18 km

Proč byste měli přijet do Špindlerova Mlýna

Špindlerův Mlýn je centrem lyžování. Najdete tady přes 25 km sjezdových tratí a ještě více kilometrů upravovaných běžeckých tratí. Náš Pension Fortuna leží přímo v srdci městečka, pod sjezdovkou Krakonoš. Do skiareálu Svatý Petr to máte pouhých 300 m. Patříme mezi nejlevnější ubytování ve Špindlu, v sezóně vás stojí jedna noc jen 290 Kč. V naší půjčovně vám rádi zapůjčíme všechno vybavení na sjezdovky. Máme vlastní parkoviště, takže u nás můžete bez obav nechat svůj automobil a vyrazit na lyžovačku nebo na běžkách do přírody. Takovou zimní dovolenou si přece nemůžete nechat ujít!

Chcete se ubytovat v Pensionu Fortuna? Rezervujte si pokoj

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Rychlý kontakt

Pension Fortuna
Svatopetrská 160
543 51 ŠPINDLERŮV MLÝN

Tel.: +420 728 634 497
Tel.: + 420 499 426 504
E-mail:

GPS:50°43'26.687"N, 15°36'34.946"E


© 2017, Pension Fortuna – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑